Indywidualne konsultacje on-line

To opcja, która działa w jeździectwie od dawna, a w czasach, gdy przeszliśmy na pracę zdalną została udoskonalona i rozpowszechniona. W czasie konsultacji dostaniesz analizę swojego dosiadu pod kątem biomechaniki, ćwiczenia do wykonania w czasie treningu lub w domu oraz pracę domową z instrukcją pracy nad dosiadem.

Wygląd konsultacji zależy od opcji, którą wybierzesz. Masz 3 opcje do wyboru:

1. Analiza nagrań + konsultacje na żywo on-line – ok 45 minut
2. Analiza nagrań + nagranie filmu z ćwiczeniami i zalecaniami – ok 45 minut
3. Trening w czasie rzeczywistym – ok 60 minut

Opcje 1 i 2 opierają się na analizie nagrań z treningów. Nagraj 10-15 minutowy film z jazdy (poniżej szczegóły) i prześlij go.

Jeśli wybierzesz opcje nr. 1 spotkamy się na żywo za pomocą aplikacji Zoom. W czasie spotkanie omówię podesłane filmy pod kątem biomechaniki i dosiadu. Pokażę Ci kilka ćwiczeń do wykonania w czasie jazdy lub w domu. Czas konsultacji to około 45 minut.

Jeśli wybierzesz opcję numer 2, to nagram ok 45 minutowy film z omówieniem biomechaniki oraz propozycjami ćwiczeń. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to będziemy w kontakcie mailowym.

Opcja numer 3 to trening w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji Zoom. Czyli u siebie w stajni normalnie wsiadasz na konia i prowadzę trening zdalnie. Przy tej opcji musisz się upewnić, że na placu/ hali masz dobry Internet i oświetlenie. Musisz się też zaopatrzyć w słuchawkę bezprzewodową do telefonu (bluetooth). Dobrze by było, żeby pomocnik trzymał telefon w czasie treningu, ale możesz umieścić też telefon na statywie, albo tam gdzie nie spadnie i będzie dobry widok np. narożnik. Trening trwa ok 60 minut. W czasie treningu omówimy poszczególne elementy dosiadu pod kątem biomechaniki i wykonamy szereg ćwiczeń. Po treningu prześlę również pracę domową z instrukcja pracy nad dosiadem.

Z piłkami i taśmami Franklina?

To czy chcesz ćwiczenia z piłkami i taśmami czy bez zależy od Ciebie. Jeśli nie masz zestawu piłek, a chcesz poznać zasadę ich działania to możemy je zastąpić np. owijkami albo gąbką (zamienniki poniżej). Jeśli chcesz poznać ćwiczenia bez taśm i piłek to oczywiście nie ma problemu, bo Metoda Franklina to przede wszystkim biomechanika.

Dla kogo?

Na treningi w czasie rzeczywistym (opcja 3) zapraszam jeźdźców swobodnie poruszających się w 3 chodach. Trening przez Internet to nie najlepszy pomysł na pierwsze w życiu zagalopowanie. Natomiast na opcje 1 i 2 zapraszam jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania.

Oferta tylko dla osób pełnoletnich.

Konsultacje skierowane są dla jeźdźców chcących poprawić swój własny dosiad. Jeśli jesteś trenerem i chcesz skonsultować dosiad swojego jeźdźca, to będę musiała odmówić. Ćwiczenia w czasie konsultacji opierają się o wyczucie własnego ciała. Nie wiesz co czuje Twój jeździec. Poza tym nie bawimy się w głuchy telefon.

Jak zrobić nagranie?

Wystarczą filmy z komórki. Nakręć jeden albo kilka filmików o łącznej długości ok 10-15 minut. Postaraj się nakręcić stęp, kłus i galop w obie strony oraz jak jedziesz po prostej, gdy kamera jest centralnie za Tobą lub przed Tobą. Nagraj też elementy nad którymi chcesz pracować np. ćwiczebny, zagalopowanie, chody boczne. Jeśli ktoś będzie Cię nagrywał dobrze by było, żeby nagrywał całe twoje ciało, bez zbliżenia np. na miednice. Jeśli używasz statywu, umieść kamerę w narożniku ujeżdżalni i jeździj po kole w stepie, kłusie, galopie w obie strony. Potem umieść kamerę na ścianie ujeżdżalni, naprzeciwko ścieżki i też przejedź kilka razy w różnych chodach na obie strony. Nagrania umieść w dropboxie (lub innej aplikacji) i prześlij mi link w mailu. Im lepszej jakości będą nagrania, tym lepszą informację zwrotną otrzymasz. Nie przesyłaj filmów przez Messengera lub Whatsappa. Jeśli potrzebujesz pomocy przy przesłaniu filmów to napisz, chętnie pomogę.

Piłki, taśmy i zamienniki

Jeśli chcesz zacząć trenować z piłkami Franklina to na początek dobrze jest zaopatrzyć się w pomarańczowe piłki, niebieski rolek oraz niebieską taśmę. Jeśli na początek nie chcesz inwestować w piłki możesz je zastąpić:
• Owijki polarowe, skarpetki zwinięte w kłębek – zamiast piłek
• Gąbka do samochodu, zwinięty w rulon ręcznik do rąk – zamiast rolka
• 3,5 metrowa taśma do pilatesu – zamiast taśmy Franklina

Jak się zapisać?
• Wyślij zgłoszenie na maila: kontakt@katarzynaparadowska.com
W mailu napisz jaka opcja konsultacji Cię interesuje (jedna z 3 opcji) oraz w jakie dni i w jakich godzinach możesz się spotkać. Prześlij też link do nagrań przy wyborze opcji 1 i 2.
• Otrzymasz maila zwrotnego ze szczegółami spotkania, krótką ankietą oraz danymi do przelewu.
• Po zaksięgowaniu przelewu, otrzymasz potwierdzenie daty i czasu spotkania.

Pamiętaj, żeby umawiać się z odpowiednim wyprzedzeniem – ok. tydzień

Ankieta

Po zapisie otrzymasz krótką ankietę. Są w niej pytania o poziom zaawansowania, nad jakimi elementami chcesz pracować (np., masz problem z zagalopowaniem na lewo albo chcesz poprawić ćwiczebny przed zawodami), czy chcesz ćwiczenia z piłkami i taśmami czy bez nich, czy byłeś/aś na moich warsztatach. Dzięki ankiecie będę mogła lepiej dobrać ćwiczenia i optymalnie wykorzystamy czas spotkania.

Inwestycja w rozwój:
• 150 zł – regularna cena
• 120 zł – cena dla stałych klientów. Stały klient to osoba, która była na co najmniej 3 wcześniejszych warsztatach on-line. Wcześniejsze warsztaty, które liczą się do udziału w zniżce: Dynamiczny Kręgosłup, Dynamiczny ‘Core’, Mobilna Miednica, Moc Miednicy, Lekcje z Metody Franklina kwiecień, Lekcje z Metody Franklina sierpień

Wystawiam faktury VAT, należy to zgłosić przy zapisie.